wtorek, 24 lutego 2015

Jemy i czytamy #5

Dziś jest wtorek 24 lutego. Oto subiektywny przegląd najciekawszych tekstów o jedzeniu. Kilka wzmianek o kawie, glutenie, przedsiębiorczym młynarzu. Są też bardzo odważne zdjęcia.


1.  Galeria zdjęć australijskiej fotografki Sarah Bahbah. Akty ludzi jedzących jedzenie na wynos - pizzę, frytki, burgery. 
Zdjęcia dostępne na stronie Ingnant

2. Jeśli ktoś kiedykolwiek zastanawiał się dlaczego w niektórych krajach masło sprzedawane jest w kostkach po 200 g, a w innych w mniejszych opakowaniach, koniecznie powinien przeczytać artykuł na stronie Market Place

3. Historia zambrowskiego młynarza, który niedochodowy młyn postanowił przekształcić w fabrykę ekologicznych naczyń z otrąb. Artykuł na portalu Na Temat. Dla nas tym ciekawszy, że Zambrów to miasto nam (geograficznie) bliskie. 

4. Kobiety w służbie jedzeniu - od Julii Child po Ednę Lewis. Najważniejsze amerykańskie szefowe kuchni prezentuje na swoich stronach Elle

5. O tym, że gluten wcale nie jest taki zły i o tym, jak łatwo popaść w dietetyczną paranoję pisze portal Crazy Nauka

6. Flat white to ulubiona kawa Adama, która wywodzi się z Australii. Zdaje się, że to ulubiona kawa wszystkich Australijczyków przyjeżdżających do Polski (a musicie wiedzieć, że oni są wielkimi smakoszami kawy i dla dobrej filiżanki flat white są w stanie w śniegu iść godzinę z hotelu w centrum miasta do kawiarni na warszawskich Filtrach). O tym czym tak naprawdę jest flat white pisze The Kitchn

7. Pozostając w temacie kawy, o tym jak parzyć kawę w kawiarce pisze Madame Edith. Jako osoby uzależnione od kawy (i kawiarek), bardzo polecamy! 

2 komentarze:

  1. Wielką fanką tych zdjęć nie zostanę (czy tylko mnie się wydaje, że to ostatnie bardziej niż "sex and takeout" dałoby się podpisać "choke and takeout"?), ale pozostała porcja artykułów jak zwykle bardzo zacna. Swoją drogą jest jakaś ofensywa chyba anty-antyglutenowa, gdzie ostatnio nie spojrzę, wszyscy o tym piszą.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O zdecydowanie to lepszy tytuł. Myślę, że z tym pro-glutenem to nowa moda - od dziś wszyscy jemy kluchy i pierogi! :)

      Usuń

Dziękujemy za odwiedziny!
M+A