czwartek, 19 marca 2015

Pierwszy piknik z Somersby Elderflower Lime

Nareszcie jest cieplej! Można wyjść do parku i wytrzymać tam kilka chwil. Z okazji premiery nowego smaku Somersby - kwiat bzu i limonka - postanowiliśmy sprawdzić, czy smak lata (bo limonka i bez kojarzą nam się z ciepłymi czerwcowymi wieczorami) można poczuć w marcu. W parku. W dużym mieście.


1. Znajdź nasłonecznione miejsce
Niby nic takiego, ale odrobina cienia w marcu może zupełnie pokrzyżować plany piknikowe. W słońcu można spokojnie usiąść na kocu, zjeść i pogadać. W cieniu już nie. 

2. Zabierz ze sobą dobre jedzenie
Na pikniku najlepiej sprawdzają się wszelkie pasty i mało brudzące dodatki. Takie, które można zjeść w mało skomplikowany sposób, choćby chwytając w rękę. Dlatego w naszym piknikowym koszyku zawsze ląduje hummus, pita i oliwki. Do tego dorzucamy jakieś sery, które łatwo się kroi.


3. Nie zapominaj o dobrym pieczywie
Pikniki kojarzą nam się z jakąś niesamowitą radością i różnorodnością. Kosz piknikowy nie może być nudny, więc nie godzi się włożyć do niego zwykłej bułki. Rogale francuskie, pieczywo pełnoziarniste, rogale z dodatkami są świetnymi alternatywami do nudnych bułek (i pasują do hummusu i serów).

4. Zrób sobie oryginalny deser
My postanowiliśmy zabrać ze sobą dużo owoców i... galaretkę agarową z nowego Somersby. Wystarczyło 1 łyżeczkę agaru rozpuścić w zimnym Somerbsy Elderflower Lime i pogotować całość przez 3 minuty, cały czas mieszając. Uwaga, bo piana się podnosi i trzeba to robić w dużym garnku. Takie podgrzane Somersby wlaliśmy do słoiczków i po 20 minutach mieliśmy już galaretkę o smaku bzu i limonki. Z żelatyną też by się udało, ale trzeba by więcej czasu. No i wegetarian ominąłby deser.

5. Zabierz przyjaciół 
Piknik w parku, niezależnie od pogody, może się udać tylko w doborowym towarzystwie. Kilkoro dobrych przyjaciół, dobre jedzenie, kosz piknikowy lub zwykła duża torba, nowe Somersby i zaklinamy lato. 

Wpis powstał we współpracy z #Somersby #ElderflowerLime


2 komentarze:

  1. Jutro podczas zaćmienia słońca chyba zrobię piknik swojej Świcie - inspirujesz :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny pomysł na piknik wkrótce zacznie się pora piknikowa więc na pewno skorzystam tym bardziej będzie miło jeśli ma się fajne grono znajomych

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za odwiedziny!
M+A