środa, 8 kwietnia 2015

Syrop cynamonowo-pomarańczowy do kawy

Bardzo lubimy kawę i pewnie nietrudno to zauważyć obserwując nasz profil na Instagramie. Lubimy kawę z kawiarki, z ekspresu, z chemexu (to nasza nowa miłość). Lubimy kawę czarną i kawę z mlekiem. Czasami jednak lubimy przygotowywać napoje kawowe - bo jednak syrop, trochę kawy i duża ilość mleka to raczej napój, daleki kuzyn prawdziwej czarnej kawy.
Syrop cynamonowy z nutą pomarańczy to nasz ulubiony dodatek do kawy. Jest najprostszy na świecie, dobrze się przechowuje i można go dodawać nie tylko do kawy, ale też do herbaty czy ciast. Świetnie sprawdza się jako baza do nasączania tortów. Poza tym, syrop pięknie wygląda w przezroczystej buteleczce - zatopiona laska cynamonu z czasem oddaje coraz więcej aromatu, więc nasz syrop z każdym dniem staje się intensywniejszy. Jedna łyżeczka syropu wystarczy, żeby nadać kawie wyjątkowego aromatu cynamonu i skórki pomarańczowej.
Przygotowując naszą kawę wykorzystaliśmy akcesoria do kawy z kolekcji Ani Starmach i Jacobs. French press, czyli dzbanuszek z sitkiem do przygotowywania kawy, i szklanka z podwójnymi ściankami to nasi faworyci. Dzbanuszek pozwala na zrobienie intensywnej i aromatycznej kawy w 3 minuty. Zajmuje mało miejsca, nie wymaga posiadania wielkich umiejętności kawowych, a napar nie ustępuje kawie z klasycznego ekspresu przelewowego.
Akcesoria do kawy można wygrać w promocji Jacobs, która obowiązuje do końca maja. O szczegółach można przeczytać na stronie Przepisy na Kawę.

Wpis powstał we współpracy z Jacobs.


Czas przygotowania: 5 minut

Składniki:
1 laska cynamonu
skórka z 1/2 pomarańczy
1 szklanka cukru
1 szklanka wody


1. Do rondelka wkładamy cynamon, skórkę pomarańczową i cukier. 
2. Wlewamy wodę. 
3. Zagotowujemy i gotujemy 3 minuty. 
4. Wyjmujemy skórkę pomarańczową. 
5. Syrop przelewamy do buteleczki, a do środka wkładamy laskę cynamonu z garnuszka.
6. Dodajemy do kawy wedle uznania. 

3 komentarze:

  1. Marzę o takich szklankach...
    A syrop zrobię z pewnością, bo też bardzo smakowe kawy lubię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ta skórka to tak w całości czy jakoś starta?

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za odwiedziny!
M+A